narty

Uwielbiasz sporty zimowe i zastanawiasz się, gdzie jechać na narty za granicę? Jest wiele pięknych ośrodków narciarskich, niezwykle popularnych, które w sezonie przyciągają miłośników narciarstwa, snowboardu czy nawet narciarstwa biegowego. Jednym z państw, które obfituje w kurorty narciarskie, są Włochy. To właśnie tam znajdziemy piękne trasy narciarskie z niesamowitymi widokami, infrastrukturę, która ma zapewnić turystom komfortowy pobyt, zarówno rodzinom z dziećmi, parom czy grupom znajomych.

Wybierz się do Alpe di Siusi

Jeśli zastanawiasz się, gdzie można jechać na narty za granicę razem z dziećmi, to Alpe di Siusi będzie idealnym wyborem. Powinni się tu również wybrać wszyscy Ci, którzy cenią sobie wprost idealne warunki do jazdy – piękna pogoda przez średnio 300 dni w roku i pokrywa śnieżna to najważniejsze rzeczy dla każdego narciarza. Nie bez powodu Alpe di Siusi przez wielu uznawany jest za jeden z piękniejszych kurortów narciarskich położonych w Dolomitach – wszystkie trasy, które są tu dostępne, mają długość aż 175 km. Na szczyty wjedziemy za pomocą aż 20 wyciągów. Do dyspozycji narciarzy oddano 13 wyciągów krzesełkowych, 2 wyciągi kolejkowe oraz 5 orczyków. Alpe di Siusi to dobre miejsce zarówno dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportami zimowymi, jak i tych nieco bardziej doświadczonych. Dla turystów udostępniono zarówno trasy łagodne, jak i zaawansowane, ale także szkółki narciarskie, w których lekcje mogą brać dzieci i dorośli.

Livigno – jeden z popularniejszych kurortów

Każdy, kto uprawia sporty zimowe, zapewne słyszał o tej miejscowości. Sezon w tej miejscowości trwa aż pół roku – pierwsi miłośnicy sportów zimowych mogą korzystać z tras już od grudnia, a zakończenie sezonu zazwyczaj przypada na maj. Jako że Livigno to bezsprzecznie jedno z popularniejszych miejsc na zimowej mapie Europy, to chętnie przyjeżdżają tu narciarze i snowboardziści z całego świata. Podobnie jak w Alpe di Siusi, trasy, które są oddane do dyspozycji narciarzy, spełnią oczekiwania zarówno osób, które dopiero uczą się jeździć, jak i tych, którzy szukają większych wyzwań. W Livigno jest aż 115 km tras, które wyróżniają różne poziomy trudności. Nie zapomniano także o narciarzach biegowych, dla których przygotowano 40 km tras. Livigno to jednak nie tylko piękne stoki narciarskie – ta miejscowość żyje zarówno w dzień, jak i w nocy. Liczne knajpki, restauracje i kluby sprawiają, że nawet po całym dniu na stoku można spędzić fajny wieczór w gronie znajomych.

Cortina d’Ampezzo

Kolejne malownicze miejsce na mapie Włoch. Miejscowość ta została rozsławiona dzięki byciu gospodarzem wielu sportowym imprez, m.in. Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 1956 r. To istotny raj nie tylko dla narciarzy czy snowboardzistów, ale także dla osób, którzy lubią adrenalinę, którą daje im uprawianie nieco bardziej ekstremalnych sportów zimowych. Świetnie odnajdą się tu dzieci, które pod okiem instruktorów będą próbować swoich sił, a także osoby, które narciarstwo uprawiają od lat. Cortina dAmpezzo to także świetne miejsce dla narciarzy biegowych. To właśnie dla nich przygotowano aż 73 km tras, o różnym stopniu zaawansowania. Na nudę nie będą mogły narzekać nawet te osoby, które nie uprawiają sportów zimowych. Przygotowano takie atrakcje jak zjazdy na sankach, lodowiska, wspinaczkę lodową czy spacery w malowniczych, zimowych okolicznościach. W miasteczku odbywa się też wiele wydarzeń kulturalnych, w których warto wziąć udział, m.in. wystawy dzieł sztuki. Po całym dniu na stoku warto zrelaksować się w jednej z wielu kawiarni czy restauracji dostępnych w miasteczku.

Włochy – miejsce idealne dla miłośników sportów zimowych

Gdzie na narty za granicę? Wybierz Włochy, a na pewno wrócisz z wyjazdu zadowolony, z wieloma pięknymi wspomnieniami. To właśnie tutaj znajdziesz długie nartostrady, które gwarantują jednocześnie piękne widoki. Do włoskich kurortów możesz dojechać także samochodem – świetne warunki na pewno wynagrodzą Ci podróż. Jedno jest pewne, każdy, kto kocha sporty zimowe, musi chociaż raz oddać się szaleństwu w jednym z kurortów we Włoszech.