majówka

Maj coraz bliżej, zatem dużo osób zastanawia się, gdzie pojechać na majówkę w Polsce. Zdecydowanie dobrym pomysłem na spędzenie urlopu w tym czasie jest wyjazd w góry. Dużą popularnością w tej kategorii cieszy się Zakopane, które w każdym roku przyciąga do siebie turystów nie tylko z Polski, ale również z innych zakątków świata. To miasto leżące u podnóża Tatr jest niezwykle malownicze i ma do zaoferowania wiele atrakcji.

Gdzie na majówkę? Góry

Majówkę w Zakopanem warto zaplanować z wyprzedzeniem. To bardzo turystyczne miejsce, a rezerwując miejsce na ostatnią chwilę, może się okazać, że będzie problem z jego dostępnością. W Internecie istnieje wiele stron oraz aplikacji, które pozwalają na szybkie znalezienie i zabukowanie noclegów. Oferują znalezienie pokojów w pensjonatach, hotelach, hostelach, a także domki do wynajęcia na majówkę. Dzięki takim portalom bardzo często można trafić na dobrą okazję cenową.

Gdzie pojechać na majówkę? Atrakcje w Zakopanem

Zakopane jako miasto poza wycieczkami w góry ma również do zaoferowania sporo atrakcji. Punktem obowiązkowym jest przejście po najbardziej znanej ulicy, czyli Krupówki. Można tam znaleźć wiele stoisk z pamiątkami, oscypkami oraz restauracje z regionalnym jedzeniem. Ulica ta pomimo dużej liczby turystów ma swój jedyny i niepowtarzalny klimat, dlatego zdecydowanie warto ją odwiedzić.

Kolejną z atrakcji jest skocznia narciarska – Wielka Krokiew. Co roku zimą, ale i w porze letniej przyciąga kibiców, którzy dopingują podczas konkursów skoków narciarskich. Będąc w centrum Zakopanego, warto także przejść się na Gubałówkę (1120m n.p.m.) lub też wjechać specjalną kolejką, która również sama w sobie może okazać się dużą atrakcją.

Dobrym miejscem w ramach relaksu oraz zabawy jest wybranie się na termy. Warto również z wyprzedzeniem zakupić bilety przez stronę internetową, ponieważ Zakopane stanowi miejsce, gdzie na majówkę jeździ sporo turystów, a ten kompleks cieszy się dużym zainteresowaniem przez cały rok.

Gdzie na majówkę w Polsce? Tatry

W zależności od poziomu trudności Tatry oferują wiele szlaków, które są niezwykle malownicze i potrafią zachwycić swoimi widokami na każdym kroku. Chcąc udać się na mniej wymagającą trasę, warto wybrać się nad Morskie Oko – prowadzi do niego asfaltowa droga. Jest to z pewnością jeden z lepszych kierunków w Tatrach, gdzie będąc z dzieckiem, bez problemu można się dostać w wózkiem, a trasa prowadzi do schroniska położonego nad jeziorem.

Dobrym pomysłem na spacer wśród gór są Doliny Kościeliska czy też Chochołowska. Warto także rozważyć wjazd kolejką górską na Kasprowy Wierch (1987m n.p.m.) skąd rozpościera się niesamowity widok na sąsiednie szczyty i doliny.

Chcąc wybrać się w wyższe partie górskie, przed taką wyprawą należy sprawdzić warunki pogodowe oraz odpowiednio się przygotować. Do najpiękniejszych szlaków w Tatrach zalicza się Dolinę Pięciu Stawów, Dolinę Gąsienicową, Czerwone Wierchy, Giewont, a także najwyższy szczyt w polskich górach – Rysy (2501m n.p.m.).