office-620822_1280Młodzi przedsiębiorcy pod pewnymi względami mają łatwiej niż kiedyś. Ale pod pewnymi względami trudniej. Skupmy się jednak na jasnej stronie medalu. Przede wszystkim istnieją przeróżne inkubatory przedsiębiorczości. One ułatwiają start młodym przedsiębiorcom. Poza tym w dobie internetu pewne rzeczy stają się prostsze. Możemy handlować z całym światem, płacić również za pośrednictwem internetu, a nawet rozliczać się z fiskusem za pomocą sieci.

Inkubatory przedsiębiorczości działają w wielu miejscowościach. Czasem przy innych firmach, czasem przy instytucjach. Oferują one bazę lokalową, poradę merytoryczną, a nierzadko również wsparcie materialne. Dowiemy się tam jak sporządzić biznesplan i jak w ogóle postawić pierwsze kroki. Zaletą inkubatorów przedsiębiorczości jest to, że nierzadko dobry pomysł dzięki temu otrzymuje szansę na realizację.

W dobie internetu możemy handlować z całym światem. Są nawet sklepy online oraz firmy, które specjalizują się w tego rodzaju handlu. Przez internet mogą być nawet świadczone usługi. Takie jak na przykład księgowość. Wiele biur rachunkowych działa również w internecie. Dzięki temu możemy wejść na ich stronę internetową i poprosić o poradę lub rozliczenie VAT-u, Pit-u itp. Uzyskamy kompleksową pomoc księgową. I to bez ruszania się z domu.

Sami też możemy otworzyć sklep internetowy. Osobna sprawa to uregulowanie wszystkich kwestii formalno-prawnych. Jak wiemy w Polsce istnieje nieograniczony obowiązek podatkowy. Podatek musimy odprowadzać od wszelkich transakcji. A więc trzeba jakoś zalegalizować drogę internetową.

Wielkim plusem dzisiejszego świata jest to, że stał się on globalną wioską. Możemy handlować z całym światem. Możemy nawet wynająć jakąś firmę transportową, aby przewoziła nasze towary od nas gdzie indziej, dostarczała je gdzieś. Po ulicach naszych miast zobaczymy wiele ciężarówek, a na niebie wiele samolotów przewożących rozmaite towary w najodleglejsze zakątki świata. Plusem jest również fakt, że możemy zarejestrować firmę w jednym państwie, a działalność prowadzić w drugim.

Dobrze jest jeżeli przedsiębiorca zna języki obce. Większe firmy działające na arenie międzynarodowej mają swoich specjalistów od języków obcych. Jest to potrzebne do komunikacji. Przydaje się również tolerancja i wyczucie wielokulturowe. Należy wiedzieć, że wręczanie kwiatów w określonym kolorze gdzie indziej to nie to samo co u nas. Gest, który u nas uchodzi za miły gdzie indziej może być uznawany za wrogi.

I kolejny plus dzisiejszego świata jest taki, że możemy jechać z dowolnego zakątka świata do innego. W poszukiwaniu wymarzonego miejsca na nasz biznes.