1446012_61094780Biznes większości z nas kojarzy się z wielkimi oszklonymi budynkami, panami w garniturach i wielkimi pieniędzmi. Niestety, nie każdego początkującego biznesmena stać na taką oprawę. Większość początkujących szuka oszczędności w każdej sferze. Czy zatem istnieje możliwość otworzenia własnego biznesu przy niewielkim nakładzie finansowym i bez konieczności prowadzenia biura? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy bowiem od formy naszego biznesu. Prawda jednak jest taka, że większość branż pozwala na wykonywanie pierwszych kroków bez dużych nakładów finansowych jak i bez siedziby otwartej dla klientów. Każda firma powinna mieć siedzibę, jednakże może być to miejsce naszego zamieszkania czyli np.. nasze mieszkanie. Jest to jednak tzw. siedziba do spraw papierkowych. To tutaj będzie przychodziła nasza korespondencja, ale będzie ona zamknięta przed klientami.

Sfera finansowa jest tematem bardzo delikatnym. Większość osób, które decydują się na otwarcie własnej firmy nie dysponuje takimi środkami finansowymi jakimi by chciała. Szukając oszczędności w każdej sferze, bardzo często muszą wybierać pomiędzy jednym rozwiązaniem a drugim. Pamiętaj jednak, że czasami warto jest zainwestować mniej pod kątem sprawdzenia siebie w roli właściciela. Zauważmy, że większość potężnych firm zaczynała od zera. Oznacza to, że nie nakład finansowy odgrywał tu największą rolę, a zaangażowanie, pomysł i włożony wysiłek. Czy musisz zaczynać od wielkich przedsięwzięć? Nie. Wystarczy wykonać jedno małe i zarobić, zainwestować w kolejne i zarobić, a potem stopniowo przechodzić do większych zleceń. W przypadku biur również można zacząć od mniejszych zadań, aby wraz z rozwojem móc pozwalać sobie na więcej. Warto zwrócić uwagę na aspekt finansowy pod innym kątem, duża inwestycja to duże ryzyko. Dlaczego? Bo w przypadku niepowodzenia masz znacznie więcej do stracenia, w przypadku małej inwestycji, możemy uznać, że straciłeś jedynie czas. Warto jednak walczyć do końca, podejmując wiele prób i szukając różnych rozwiązań. Nie zapominając przy tym, że najprostsze rozwiązania należą zazwyczaj do tych najbardziej trafionych i przynoszących największe korzyści finansowe. Możemy się o tym przekonać zapoznając się z początkami największych korporacji działających nie tylko na rynku polskim ale również i światowym.

Odpowiadając zatem na pytanie czy biznes można zacząć bez biura i bez większych nakładów finansowych, teraz z całą pewnością możemy powiedzieć, że tak. Nikt nie może nam narzucić obowiązku zaczynania od dużych przedsięwzięć. Nikt nie może nas zmusić do pracy z logiem znanej firmy i opłacania franczyzy. Jak pokierujemy własnym biznesem zależy od nas samych, ale prawda jest taka, że to nie pieniądz odgrywa tutaj najważniejszą rolę, nie biuro , a tylko my sami i nakład naszej pracy. Jak się okazuje w życiu i w biznesie, to nie pieniądz rządzi światem, a jedynie Ci, którzy ten pieniądz tworzą, czyli biznesmeni z pomysłem i zaangażowaniem i to oni zazwyczaj odnoszą największe sukcesy.