podłoga

Podłogi we wnętrzach są ważnym elementem wykończenia, często są tłem dla mebli, spełniają funkcję dekoracyjną oraz praktyczną, czyli użytkową. Istnieje wiele rodzajów nawierzchni, na które inwestor może się zdecydować. Klasyczne lub nowoczesne rozwiązania będą pasować niemal do każdego wnętrza. Co najlepiej położyć na podłogę i jak dobierać rodzaj nawierzchni do wystroju wnętrza?

Podłogi w Bydgoszczy – co wybierają mieszkańcy tego miasta?

Mieszkańcy Bydgoszczy stawiają na estetyczne i ponadczasowe rozwiązania w aranżacji wnętrz. Mimo iż, na rynku wciąż pojawiają się nowości, np. posadzki żywiczne, beton architektoniczny czy też panele winylowe, w dalszym ciągu sięga się po klasyki – panele, deski oraz kafle. Korzystanie z nowatorskich rozwiązań widać również podczas wykończenia podłogi. Bydgoszcz to miasto, gdzie nie brak pięknych mieszkań w stylu loftowym, skandynawskim lub klasycznym.

Drewno oraz panele to wciąż to, co można położyć na podłogę w każdym wnętrzu. Nowoczesne płytki podłogowe dostępne są w wielu rozmiarach i kolorach. Dzięki temu inwestorzy mogą do woli wybierać wśród oferowanych na rynku modeli. Panele podłogowe świetnie sprawdzą się w niewielkim mieszkaniu – można je łatwo i przede wszystkim samodzielnie ułożyć. To doskonały wybór do pokoju dziecka, ponieważ panele nie są zimne w dotyku.

Podłogi w mieszkaniach urządzonych w stylu klasycznym

Klasyczne mieszkania charakteryzują się stonowanym stylem, są przytulne i mogą zawierać elementy wystroju, które pochodzą z różnych okresów. Podłoga w takich wnętrzach powinna dobrze komponować się z meblami, ale też musi być praktyczna. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie ciepłego drewna – w postaci desek, a nawet parkietu. Naturalne drewno nadaje pomieszczeniom przyjemnego klimatu, jest przytulne i pasuje niemal do każdego koloru.

Analizując kwestię, co można położyć na podłogę w we wnętrzu klasycznym, trzeba wziąć również pod uwagę, sposób użytkowania wnętrza. Drewno jest materiałem eleganckim, ale dość miękkim. Z tego względu w pokojach, które są intensywnie użytkowane, warto położyć wytrzymałe panele lub kafle. Panele podłogowe świetnie imitują drewno – dostępne są w różnych barwach oraz we wzorach. Panele to atrakcyjna cenowo alternatywa do drewnianych podłóg. Można je układać na ogrzewanie podłogowe, podobnie jak płytki.

Podłogi minimalistyczne – co położyć na podłogę w loftowym wnętrzu?

Styl minimalistyczny zdominował duże, przestronne mieszkania z otwartą przestrzenią. W takim wnętrzu ogranicza się ilość przedmiotów, stawia się raczej na unikalną strukturę ścian oraz podłóg. Surowe wnętrze wymaga specjalnej oprawy, dlatego często sięga się po beton architektoniczny. Betonowa posadzka w pomieszczeniach to coraz popularniejszy wybór. Beton z domieszką żywic układa się nawet w łazienkach.

Duże kafle podłogowe imitujące naturalne minerały, to zdecydowanie coś, co można położyć na podłogę w stylu loftowym. Ciekawy rysunek oraz surowe wykończenie kamiennej posadzki warto przełamać roślinnością lub drewnianymi meblami. W takim wnętrzu sprawdzą się również metalowe, czarne elementy, np. lampy.