Meble z drewna wciąż są modne i nie zapowiada się w tej kwestii na zmiany. Naturalne drewno to bowiem materiał uniwersalny i ponadczasowy, który zawsze pozostanie na topie. Dzięki niemu każde wnętrze jest przytulne i niebanalne. Jakie jednak produkty z drewna sprawdzą się we wnętrzach nowoczesnych?

Naturalne drewno 
Dlaczego materiał ten cieszy się tak dużą popularnością? Nie tylko pasuje do glazury i terakoty, ale jednocześnie jest bardzo różnorodny. Dzięki temu każde wnętrze może nabrać wyjątkowego charakteru i prezentować się naprawdę efektownie. Okazuje się też, że drewno dobrze sprawdza się również we wnętrzach urządzonych w sposób nowoczesny. Tutaj trzeba jednak zadać sobie pytanie – jaki gatunek drewna wybrać, aby całość prezentowała się odpowiednio.

Klasyczny dąb 
Ten gatunek drewna dobrze sprawdza się we wszystkich pomieszczeniach, które są często użytkowane np. jako blaty kuchenne. To wszystko z uwagi na znaczą twardość i wytrzymałość. Dąb przy tym cechuje się znaczną różnorodnością pod względem odcieni, co pozwala na jego dopasowanie do różnego typu aranżacji. Dla przykładu dąb bielony, tak modny od kilku sezonów, to świetne uzupełnienie wnętrz glamour. To także świetna propozycja do pomieszczeń urządzonych w sposób minimalistyczny. Dąb matowy z kolei pasuje do stylistyki skandynawskiej. To doskonały materiał na podłogę, bo jest trwały, a dodatkowo pozwala na zamontowanie ogrzewania podłogowego.

Popularny buk
Buk to materiał wykorzystywany nie tylko do produkcji mebli, ale i układania podłóg. To drewno o stonowanej barwie, na ogół kremowe, które świetnie rozświetla pomieszczenie i dobrze radzi sobie w różnych, nawet trudnych warunkach. W nowoczesnych wnętrzach warto przede wszystkim postawić na buk parzony, a więc drewno po obróbce termicznej, które ma lekko czerwonawy kolor, który ciemnieje na skutek działania promieniowania słonecznego.

Efektowny cedr 
Cedr to drewno podatne na rzeźbienie pochodzące z Azji i Afryki Północnej. Sprawdza się nie tylko zastosowane wewnątrz, ale i na zewnątrz. To wynika z wyjątkowych właściwości cedru. To bowiem drewno odporne na pleśń, grzyby i roztocza. Dzięki efektownej strukturze i nietypowej barwie dobrze pasuje do wnętrz urządzonych w sposób nowoczesny. Można nim pokryć podłogi, ściany czy sufity. Równie dobrze sprawdza się w przypadku mebli czy dodatków wszelkiego rodzaju. Dodatkowo warto pamiętać o tym, że cedr dobrze pochłania dźwięki i zapewnia odpowiednią izolację. Dlatego mieszkania, które zawierają drewno cedrowe, nie nagrzewają się mocno latem, a zimą pozostają ciepłe.

A może orzech?
To gatunek drewna bardzo ceniony przez projektantów. Orzech jest trwały, a przy tym nie odkształca się i nie kurczy. Obecnie tworzy się z niego zarówno meble, jak i podłogi. Na rynku dostępny jest w wielu wersjach kolorystycznych. Pozwala to na dobranie danego koloru do aranżacji wnętrza. Jednocześnie orzech to drewno, które można łączyć z popularnym od kilku lat ogrzewaniem podłogowym. A przy tym jest to drewno dość tanie.