Prozę ludzkiego życia często można zawrzeć w kilku prostych sentencjach, oddających istotę naszej egzystencji. Budujemy pomniki trwalsze niż ze spiżu, mamy przyjaciół, unoszących nas na skrzydłach niczym anioły – to piękne sentencje, o patetycznym charakterze, zakorzenione w naszej kulturze i umysłach. Jednak czasem, żeby nie zwariować, warto w życiowe prawdy wpleść odrobinę humoru, niekiedy sarkazmu. Wówczas proza życia wydaje się być mniej poważna, a my – bardziej zdystansowani – właśnie to zapewnią nam demotywatory życiowe z redmik.pl.

Najmocniejsze demotywatory życiowe – przesłanie, okraszone nutą humoru.

1. Ten obrazek życiowy ukazuje przewrotność naszej egzystencji – zawsze chcemy mieć to, co jest poza naszym zasięgiem. Jednocześnie zapominamy o docenieniu tego, co mamy. Nie zdajemy sobie sprawy, że inni najchętniej oddaliby wszystko, co mają, żeby znaleźć się na naszym miejscu. Czy słusznie? Z pewnością nie… Pieniądze, uroda, diamenty – wszystko przeminie, z czasem zostawiając nas odzianych jedynie w doświadczenie i ludzi, którymi się otaczamy. 

2. Kolejny mem o życiu, zdradzający tajemnice istnienia. Amerykańscy naukowcy odkryli, że jeśli się nie ożenisz/nie wyjdziesz za mąż, to się nie rozwiedziesz! Kolejny raz życiowe demotywatory odkrywają przed nami prawdy rodem z sekretnych ksiąg rodzinnych. Znajdź taką żonę albo takiego męża, żeby ślub był formalnością a rozwód ewentualnością! I nie zapomnij o intercyzie – może się przydać po latach…

3. Powszechnie w socjologii uważa się, że najbardziej zdrady obawiają się ci, którzy zdradzają. Demoty o życiu skłaniają w tym wypadku do refleksji – mężczyźni zdradzają częściej niż kobiety, ale to one wdają się w dłuższe i bardziej emocjonalne romanse. Czy to przypadek? A może wpływ popkultury i mężczyźni wzięli sobie do serca filmowe słowa Karolaka ’zdradź ją, zanim ona zdradzi Ciebie’. Idea raczej niezbyt słuszna, ale być może skuteczna. Każdy ma swój sposób na radzenie sobie z obawami przed utratą ukochanego, który odszedł w wyniku zdrady.

4. Ten demotywator z przesłaniem trafia w punkt współczesnych relacji międzyludzkich. Coraz mniej mówimy sobie wprost, rzadziej patrzymy sobie w oczy. Więcej o sobie możemy się dowiedzieć z social mediów, gdzie ktoś zasugeruje nam, jacy jesteśmy albo, co gorsze, jacy powinniśmy być. Kryzysy tożsamości stają się powoli codziennością w świecie, w którym większość relacji opiera się na łączu internetowym zamiast na zaufaniu, wsparciu i zrozumieniu. Trochę śmieszno a trochę straszno, jakby powiedział klasyk.

5. Zrobiło się jakby trochę wzruszająco… Mem o życiu w tym wypadku oddaje istotę prawdziwych ludzkich relacji. Nie warto stawiać wokół siebie na tych, którzy idą do celu, nie bacząc czy stoimy obok. Warto wybierać tych, którzy bez względu na okoliczności oddadzą nam to, co mają. Przesłanie tego mema jest też nieco ukryte – jeśli coś bierzesz, to nie zapomnij o wdzięczności, bo nigdy nie wiesz, ile kogoś kosztowała możliwość obdarowania Cię tym, co miał… Wdzięczność i miłość – warto o nich pamiętać na co dzień.

6. Bo modliszka wybiega w przyszłość dużo dalej niż większość kobiet czy mężczyzn! Długotrwałe relacje? Wielogodzinne czekanie z nadzieją na to, że zadzwoni, odpisze… Nie dla prawdziwej samicy – ona wie, czego chce. Bierze to, a później staje się w pełni samowystarczalna. Proza życia nie dopada jednak modliszek, tylko kobiety i mężczyzn. Starość i samotność – nikt z nas nie chce jej doświadczyć, więc warto jednak nie zjadać, tylko oddzwonić!

7. I na koniec… przepis z demotywatorów życiowych na udany związek. Chociaż mogą wydawać się nieco stereotypowe i przedmiotowe, to zawarty jest w nich prosty przekaz – szanuj swojego partnera, dbaj o niego, troszcz się w tych aspektach życia, w których on potrzebuje wsparcia, a z pewnością stworzycie relację, o której marzy większość z nas. Kupienie kwiatów, dźwiganie zakupów czy przygotowanie posiłku, to proste, codzienne czynności, które napawają nasze dni wzajemną akceptacją, zrozumieniem, a w konsekwencji – miłością.