Długie godziny w trasie są nie tylko nużące, ale również mało komfortowe. Życie w drodze możemy sobie ułatwić wyposażając swoje auto w praktyczne gadżety. W artykule opisujemy najbardziej popularne akcesoria samochodowe, które sprawią, że Wasza podróż stanie się przyjemniejsza i bardziej komfortowa.

1. Kable rozruchowe

Kable rozruchowe przydadzą się w praktycznie każdym aucie. No chyba, że posiadamy auto o napędzie elektrycznym. Będą one szczególnie pomocnym akcesorium, jeśli nasz akumulator lubi odmówić posłuszeństwa. To zdarza się kierowcom zwłaszcza w chłodnych miesiącach. W kable rozruchowe warto wyposażyć się, nawet jeśli Wasze auto nie odmawiało Wam posłuszeństwa nigdy wcześniej. Zawsze może zdarzyć się sytuacja, że nastąpi to po raz pierwszy, a bezpieczniej dla nas będzie, jeśli wyposażymy się w odpowiednie narzędzia, które pozwolą nam szybko uporać się z problemem i wrócić do domu.

2. Latarka LED

To gadżet, który docenią szczególnie kierowcy wyjeżdżający w długie trasy i tacy, którym często zdarza się przemierzać drogę w nocy lub odwiedzać wieczorową porą miejsca postojowe. Latarka LED nie tylko pozwoli nam sprawdzić co dzieje się pod maska naszego samochodu – jeśli odmówi on posłuszeństwa – czy odnaleźć potrzebne nam artykuły w bagażniku lub we wnętrzu pojazdu. Ze względu na intensywniejsze światło będzie ona również doskonałym gadżetem, jeśli w przerwie od jazdy chcemy oddalić się od auta i brakuje nam innego źródła sztucznego oświetlenia. LED będzie lepszym rozwiązaniem również ze względu na oszczędność energii.

3. Taśma uniwersalna

Taśma uniwersalna jest gadżetem, z którego z pewnością „cuda” mógłby stworzyć McGyver. Jednak nawet, gdy nie jesteśmy bohaterami telewizyjnego hitu, taśma uniwersalna będzie dla nas świetnym gadżetem, który umożliwi nam interwencję w sytuacjach awaryjnych. Dzięki niej możemy rozwiązać szereg problemów, jakie mogą nam się przytrafić na trasie, dlatego obowiązkowo powinna znaleźć się ona na wyposażeniu każdego auta.

4. Pendrive

Coraz więcej producentów samochodów swoje nowe modele wyposaża w złącze USB. Dzięki niemu możemy podładować komórkę, czy inne urządzenia, a także cieszyć się swoją ulubioną muzyką, która znajduje się na naszym telefonie. Jeśli radio zaczyna nam się nudzić, a hity w nim puszczane są dalekie od naszych upodobań, to nie musimy się dłużej męczyć, czy poszukiwać stacji, której narracja będzie dla nas akceptowalna. Wystarczy, że poprzez USB podłączymy swój telefon i w kilka chwil będziemy mogli cieszyć się ulubioną muzyką.

5. Ładowarka USB

Niekiedy samo złącze USB nie wystarczy, aby skutecznie podładować urządzenie mobilne. Czasem napięcie będzie zwyczajnie zbyt małe, aby możliwe było doładowanie naszego urządzenia. W takich przypadkach idealnym rozwiązaniem będzie dla nas wyposażenie się w ładowarkę USB. Na rynku znajdziemy również takie ładowarki USB, które umożliwiają rozdzielenie gniazda. Dzięki temu, będziemy mogli ładować komórkę i – dla przykładu – odtwarzać swoją ulubioną muzykę z tabletu.

 

Portal Motos.pl wsparł nas merytorycznie.