brwi

Brwi stanowią bardzo ważny element na naszej twarzy. Ich prymarną funkcją jest ochrona oczu przed potem i innymi zanieczyszczeniami mogącymi znajdować się na czole. Oprócz tego, brwi pomagają w wyrażaniu emocji i podkreślaniu wyrazistości mimiki. Kształt, grubość i odcień włosków zależą od uwarunkowań genetycznych. Aby ujarzmić brwi lub wypełnić przerzedzone przestrzenie, wiele osób decyduje się na specjalistyczne zabiegi kosmetyczne. Jednym z nich jest henna pudrowa Katowice. Katowice to jedno z miast, w których można znaleźć profesjonalne salony oferujące usługi w tym zakresie. Przed rezerwacją wizyty w salonie, warto wiedzieć, czym cechuje się henna pudrowa, oraz czym wyróżnia się spośród innych metod.

Czym jest henna pudrowa? – Katowice

Henna pudrowa to preparat stworzony z naturalnych składników roślinnych. Barwnik pozyskuje się z liści indygo lub lawsonii. Skorzystanie z usługi stylizacji brwi w połączeniu z henną pudrową pozwala nie tylko podkreślić kształt tego elementu na twarzy, ale i odżywić włoski. Połączenie koloryzacji z pielęgnacją daje satysfakcjonujące efekty, które utrzymują się na łukach brwiowych do ok. 6 tygodni. Długość utrzymywania się produktu na skórze i włoskach jest jednak kwestią indywidualną i zależną przede wszystkim od podatności struktury włosa na przyjmowanie preparatów. Warto także pamiętać, że efekt henny pudrowej – podobnie jak w przypadku koloryzacji innymi metodami – będzie utrzymywał się dłużej na włoskach, a nieco krócej na skórze wokół brwi.

Czym wyróżnia się henna pudrowa? – Katowice

Największą różnicę między henną pudrową a tradycyjną stanowi skład preparatu. W przypadku henny pudrowej zapewnia on szereg właściwości odżywczych i pielęgnacyjnych, dzięki wykorzystywaniu naturalnych składników roślinnych. Kolejnym aspektem, różniącym hennę pudrową, od tradycyjnej, jest proces koloryzacji włosków. W przypadku henny tradycyjnej bardzo często wykorzystywana jest woda utleniona, która może negatywnie wpływać na kondycję włosków. Według opinii kosmetyczek, ten rodzaj zabiegu jest w stanie zapewnić zdecydowanie trwalsze efekty.

Komu dedykowany jest zabieg koloryzacji brwi z użyciem henny pudrowej? – Katowice

Zabieg koloryzacji i stylizacji brwi z użyciem henny pudrowej sprawdzi się w szczególności osobom, które nie posiadają naturalnie grubych i gęstych włosków. W profesjonalnych salonach kosmetycznych odcień, grubość i kształt brwi dobierane są w sposób indywidualny. Jeszcze kilka lat temu dużą popularnością cieszyły się cienkie łuki brwiowe. Współcześnie dąży się jednak do naturalnego, ale i zagęszczonego efektu. Odpowiednio wykonana henna pudrowa nie wpłynie negatywnie na kondycję włosków i uchroni je przed podrażnieniami, wypadaniem, czy łamliwością. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że dzięki wykorzystaniu naturalnych składników roślinnych, henna pudrowa jest w stanie dostarczyć włoskom drogocennych witamin i substancji odżywczych – w szczególności witaminę C i E.