góry

Wiele osób uwielbia jechać w góry, ponieważ jest tam wiele rzeczy, które można robić. Przede wszystkim jest to idealne miejsce dla osób, które uwielbiają jeździć na nartach po stokach, ale też na snowboardzie. Można wtedy również pochodzić po górach i podziwiać piękne widoki, które są pokryte śniegiem. W okresie zimowym można wybrać się również na kulig, gdzie zostaniemy przewiezieni specjalnym pojazdem po okolicy i przy okazji będzie można wypić na przykład grzane wino. 

Dlaczego warto pojechać w polskie góry?

Na pewno wybierając się w polskie góry będziemy mieli zapewnione piękne widoki, które potrafią zapierać dech w piersiach. Patrząc na nie można poczuć coś niesamowitego i przy tym się odpowiednio zrelaksować i oderwać od codziennej rzeczywistości pełnej różnych problemów. Wiadomo, że jedzenie w górach jest przepyszne, dlatego można zjeść dania charakterystyczne dla naszej kuchni. Porcje serwowane w restauracjach są bardzo duże, dlatego praktycznie każdy naje się tam do syta. Można przy okazji skosztować regionalnych przysmaków takich jak sery, masło, czy wysokiej jakości chleb robiony przez miejscowe osoby.

W okresie zimowym też wypijemy grzane wino na rozgrzanie i herbatę z boskimi nalewkami. W polskich górach jest olbrzymi wybór restauracji, w których możemy zjeść różnorodne dania, dlatego nawet znajdą coś dla siebie także wegetarianie. Restauracje te mają też swój taki góralski klimat i są pełne różnych rzeczy związanych właśnie  z tym regionem.  Nawet gdy jest zimno na zewnątrz to można się wybrać do term, gdzie można spędzić praktycznie cały dzień kąpiąc się w wodzie i korzystając z niektórych atrakcji. Występują tam liczne zjeżdżalnie, dlatego również dzieci w takich miejscach nie będą się nudziły. Fani architektury mogą przyjrzeć się kościołom, czy innym budowlom tego regionu, które naprawdę okazale się prezentują i są dumą tej części Polski. 

Dlaczego warto posłać dziecko na zimowisko w góry?

Wiele dzieci uwielbia aktywnie spędzać czas, dlatego dobrym rozwiązaniem jest posłanie ich na ferie do zimowiska Poronin, gdzie będą one mogły one na przykład nauczyć się jeździć na nartach, a przy okazji zapoznać nowe znajomości.  Dodatkowymi atrakcjami przygotowanymi dla dzieci w takim miejscu są lepienie bałwana, czy bitwa na śnieżki. Oczywiście organizator zapewnia pełne wyżywienie oraz opiekę osób z odpowiednimi kwalifikacjami, dlatego nie należy się bać o bezpieczeństwo swoich pociech, gdy je tam wysyłamy. Wtedy, zamiast siedzieć przed laptopem, dzieci w czasie wolnego czasu będą miały zapewnione ciekawe aktywności, które pozwolą im się dobrze pobawić, ale też dadzą im możliwości nauczenia się czegoś pożytecznego. Znając już odpowiedź na pytanie ”dlaczego warto jechać w góry” nie należy się zastanawiać nad zapisaniem dziecka na takie zimowisko. Występują też miejsca, gdzie możemy całą rodziną udać się na taki wypoczynek i spędzić fajnie czas w gronie rodzinnym. Wieczorami mogą być tam organizowane różne zabawy tematyczne, przez co cały czas jest co robić.