włosy

Wiązanie włosów jest często stosowane przez kobiety o dłuższych pasmach. Związane włosy w kitkę lub warkocz są wygodne i stanowią doskonałą fryzurę na co dzień. Warto jednak wiedzieć, że używanie nieodpowiednich akcesoriów, może niszczyć włos i powodować, że kruszy się on na długości. Można jednak tego uniknąć, wybierając gumki dobrej jakości i wiążąc je w odpowiedni sposób. Z poniższego wpisu dowiesz się, jak wiązać włosy, żeby ich nie niszczyć. Zapraszamy.

Czy związywanie włosów je niszczy?

Wiązanie włosów może stanowić sposób na zabezpieczenie pasm podczas dnia. Związane włosy są wygodne i praktyczne, ale czy są zdrowe? Okazuje się, że włosy spięte w nieodpowiedni sposób akcesoriami kiepskiej jakości, mogą czynić więcej szkody, niż pożytku. 

Jeżeli lubisz swój wygląd w związanych włosach lub decydujesz się na to ze względu na komfort, musisz wiedzieć, jak wiązać włosy, by ich nie niszczyć. Przede wszystkim włosy nie mogą być wiązane zbyt ciasno gumką. Do zniszczeń włosów może dochodzić także w sytuacji, kiedy związywane włosy są mokre lub nie do końca wysuszone. Dzieje się tak, kiedy tuż po myciu związujemy jeszcze mokre włosy. Na ogół jednak przyczyną niszczenia i wykruszania się włosów jest nie sposób ich wiązania, a użyte w tym celu akcesoria. Mowa o ciasnych gumkach, szczególnie tych, które mają metalowe elementy. Te powinny być wybierane tylko raz na jakiś czas, gdyż metalowe elementy mają także funkcję ozdobą. Sprawdzą się więc podczas upięć na przyjęcia okolicznościowe, kiedy fryzura stanowi ważny element naszej stylizacji. 

Jakie gumki wybrać do wiązania włosów?

Jak już wspomnieliśmy, wybór dobrej jakościowo gumki do włosów jest kluczowy, by cieszyć się zdrowymi i długimi pasmami. Dobrym wyborem będzie tradycyjna rozciągliwa gumka bez metalowych elementów. Frotka doskonale utrzymuje włosy, a tym samym nie ciągnie ich i nie powoduje wyrywania. Jest też bardzo łatwa w zdjęciu, gdyż włosy się w nią nie zaplątują. 

Do luźniejszych upięć sprawdzą się popularne ostatnio gumki sprężynkowe, które kupić można w wielu kolorach. Są to gumki dedykowane zarówno do luźnych kitek czy warkoczy, jak i fryzur, które muszą wytrzymać w nienagannym stanie przez cały dzień. Sprężynki są bardzo rozciągliwe, więc sprawdzą się także w przypadku grubych i długich włosów. 

Osoby, które lubują się w popularnych obecnie warkoczykach, powinny wybrać cienkie gumeczki zabezpieczające przed rozluźnieniem skrętu. Warkoczyki stanowią bardzo modną i ponadczasową fryzurę, w sam raz na wakacje. Takie rozwiązanie docenią posiadaczki bardzo gęstych i ciężkich włosów, które potrafią potęgować efekt gorąca w ciągu dnia.

W internetowym sklepie z akcesoriami urodowymi Zwap znajdziesz szeroki wybór doskonałej jakości gumek do włosów, które nie niszczą włosów i pozwalają utrzymać je w dobrej kondycji. Pod adresem https://www.zwap.pl/Gumki-do-wlosow-c101 znajdziesz zarówno gumki do codziennego użytku, jak i akcesoria ozdabiające włosy na większe wyjścia. Wszystkie akcesoria pozwalają na stworzenie idealnej fryzury, która nie będzie przyczyniać się do kruszenia czy wyrywania włosów. 

Jak wiązać włosy, by ich nie niszczyć?

Aby cieszyć się długimi włosami, oprócz świadomej pielęgnacji, należy zadbać o sposób wiązania swoich włosów. Pasma nie powinny być wiązane w ciasne koki czy kitki, bo nawet użycie dobrej jakości gumki, nie zapobiega ich wyrywaniu wraz z cebulkami. Gdy włosy są bardzo ciasno spięte, cały dzień są ciągnięte i po prostu urywają się tuż przy skórze głowy. Lepiej więc wiązać je w luźniejsze koczki, które są ostatnio niesamowicie modne i dodają uroku. 

Gdy jesteśmy miłośniczkami kitek, zasada ich wiązania jest dokładnie taka sama. Nie należy używać gumek z metalowymi elementami i zbyt mocno przewiązywać gumki. Gdy jest ona mocno ściśnięta, włosy urywają się w miejscu, gdzie występuje gumka. Wybierając akcesoria frotowe czy elastyczne klasyczne gumki, urwanie włosów jest mocno ograniczone.

Doskonałą metodą na związanie włosów jest także zrobienie warkocza i zabezpieczenie go cienką delikatną gumeczką. Można wybrać gumkę w kolorze zbliżonym do naszego koloru włosów, co sprawia, że będzie ona praktycznie niewidoczna, a mimo to nasza fryzura będzie zabezpieczona.