komputer

Microsoft Dynamics 365 to przyszłość biznesu. Podobnie jak Office 365, jest to duża wersja opartego na chmurze oprogramowania biznesowego firmy Microsoft, która z pewnością będzie miała ogromny wpływ na branżę IT.

Może głęboko wpłynąć na Twoją firmę, miejsce pracy i możliwości rozwoju kariery. Dynamics 365 to duża wersja oprogramowania od jednego z głównych graczy na rynku IT – firmy Microsoft, która od dziesięcioleci wyznacza standardy w dziedzinie oprogramowania biznesowego. Nadal zdobywa rzesze zwolenników, skutecznie konkurując z takimi markami, jak Salesforce.com, SAP, Oracle, NetSuite i innymi twórcami oprogramowania CRM czy ERP (oprogramowanie księgowe). Obecnie firmy coraz częściej dokonują nieuniknionej transformacji z oprogramowania „on premise” posiadanego się na własność, na „oprogramowanie jako usługa”, które się wynajmuje.

Dynamics 365 to temat, z którym należy się jak najszybciej zapoznać, aby w przyszłości, gdy zetkniesz się z nim w swojej karierze biznesowej, móc inteligentnie o nim rozmawiać i zrozumieć, jak skorzystać z jego użytkowania.

Microsoft Dynamics 365 – co to jest?

Ten artykuł jest skierowany do Ciebie, jeśli:

  • korzystasz z usługi Dynamics 365 i chcesz wykorzystać jej podstawowe funkcje, opcje dostosowywania oraz narzędzia do przepływu pracy czy raportowania, takie jak Power Apps, Flow, a także Power BI, które są częścią oferty;
  • jesteś zobowiązany do oceny, czy system Dynamics 365 to odpowiednie rozwiązanie dla firmy lub klienta;
  • Twoja firma lub klient już przeprowadzili lub zamierzają przeprowadzić migrację do Dynamics 365 i musisz szybko zapoznać się z ofertą tego oprogramowania,
  • jesteś dotychczasowym użytkownikiem systemu Microsoft CRM lub Microsoft ERP „on premise” (np. Dynamics AX lub Dynamics NAV) i chętnie zapoznasz się z nowymi wersjami w chmurze, które zostały przemianowane, a teraz stanowią część Dynamics 365.

Microsoft Dynamics 365 – co to znaczy dla przyszłości pracy zespołowej?

Oprogramowanie Dynamics 365 stanowi zdumiewającą mieszankę przepakowanych produktów, z których korzystają miliony użytkowników, ale które dopiero niedawno zostały przeniesione do chmury. Wśród nich znajduje się również cały szereg potężnych, zupełnie nowych aplikacji, narzędzi i technologii.

Musisz najpierw dowiedzieć się, że Dynamics 365 to znacznie więcej niż tylko oprogramowanie CRM i ERP. Trzeba zwrócić uwagę na korzyści płynące z przetwarzania w chmurze, integrację z pakietem Microsoft Office 365, a także Power BI (do raportowania danych biznesowych), PowerApps (do konfigurowania niestandardowych aplikacji mobilnych metodą „wskaż i kliknij”) oraz Microsoft Flow (do tworzenia przepływów pracy między aplikacjami).

Należy również poświecić uwagę aplikacjom, które dawniej były częścią Dynamics CRM Online, a obecnie stanowią większość Dynamics 365 for Customer Engagement. Firma Microsoft rozszerzyła, ulepszyła i poprawiła aplikacje Microsoft CRM Online dla Dynamics 365. Aplikacje te obejmują sprzedaż, obsługę klienta, automatyzację obsługi projektów, marketing, a także obsługę w terenie.

Warto także wspomnieć o Business Central, jednej z dwóch ofert ERP wchodzących w skład Dynamics 365. Jest on skierowany do małych i średnich organizacji.

Ostatecznie trzeba wiedzieć, że rozwiązanie Finance and Operations jest przeznaczone dla klientów korporacyjnych oraz organizacji średniej wielkości. Dynamics 365 zawiera bardzo ekscytujące możliwości, wykorzystując chmurą obliczeniową, oprogramowanie biznesowe czy wdrożenia ERP.

Aby dobrze wykorzystać Microsoft Dynamics 365, należy być ogólnie zaznajomiony z systemem operacyjnym Microsoft Windows oraz powiązanymi aplikacjami pakietu Microsoft Office, takimi jak Excel, Outlook czy Word.

Podsumowanie i przykład zastosowania Dynamics 365

Na stronie https://inlogica.com/produkty-i-uslugi/birax-baza-internetowa-regon/ zawarte są ogólne informacje dotyczące najważniejszych zalet produktu Microsoft. W witrynie można również znaleźć zrzut ekranu z IP Dynamics 365.