adwokat

Czasem w życiu przychodzi moment, w którym niezbędne jest sięgnięcie po pomoc specjalisty, co niestety wiąże się z dodatkowymi kosztami. Jednak w momencie, kiedy pojawiają się jakieś wątpliwości dotyczące rzeczy z zakresu prawa, nie powinno się iść na własną rękę i zgadywać co zrobić, tylko czym prędzej udać się do adwokata, aby udzielił porady prawnej. Kiedy może być ona potrzebna? Wystarczy mieć problem z otrzymaniem spadku czy zaniżonym odszkodowaniem, bądź nawet jakąś kradzieżą. Jednak skoro mowa jest o dodatkowych kosztach, to ile one właściwie mogą wynieść?

Kancelaria adwokacka Wrocław

Nie warto ukrywać tego, że koszty usług adwokackich nie mają żadnej stałej ceny. Ostateczną sumę porady u adwokata poznaje się dopiero na miejscu, ponieważ jest ona zależna od wielu różnych czynników i wszystko jest wyceniane indywidualnie.

Mimo wszystko powielane jest już stwierdzenie, że usługi prawne są wysoko cenione, nieważne, jakie by one nie były. W sumie niczemu nie ma co się dziwić, ponieważ prawnicy bardzo dużo wkładają w swoją pracę, mają za sobą dużo lat nauki i mają bardzo szeroką wiedzę w zakresie prawa. Jednakże wbrew tej powszechnej opinii, korzystanie z usług prawnych wcale nie musi być aż tak kosztowne. Przed zrezygnowaniem ze skorzystania z pomocy, lepiej jest najpierw się zorientować jakie ceny panują w danych kancelariach, ponieważ można się mile zaskoczyć.

Od czego zależą ceny porad prawnych u profesjonalnych adwokatów? W głównej mierze bierze się pod uwagę poziom skomplikowania sprawy. Od tego czynnika tak naprawdę wiele zależy, ponieważ mówi on prawnikowi ile będzie trwała dana sprawa, ile czasu trzeba będzie na nią poświęcić i tym podobne. Co jeszcze może wpływać na cenę porad prawnych? Jednym z pozostałych decydujących czynników jest także dziedzina prawna, która obejmuje problem klienta. Koszty usług różnią się również w zależności od lokalizacji, w jakiej znajduje się kancelaria adwokacka (Wrocław).

Jest jednak jedna rzecz, o której mało kto pewnie słyszał – istnieje minimalna stawka, od której kancelarie muszą ustalać ceny. Mogą oczywiście zostawić taką cenę, jaka ta minimalna stawka wynosi, jednakże większość adwokatów decyduje się na podniesienie jej. Skąd się ona wzięła? Otóż wyznacza ją Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości.

Czy istnieją darmowe porady prawne?

Jest możliwość odbycia darmowych porad prawnych już od kilku lat w Polsce. Aby takie porady uzyskać, należy wypełnić oświadczenie, które potwierdza brak możliwości dokonania zapłaty za usługę, ze względu na zły stan finansowy. Program ten jest realizowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

Kancelaria adwokacka Wrocław – kiedy potrzebna jest pomoc?

Pomoc specjalisty idealnie się nada również w przypadkach, kiedy trzeba podpisać umowę lub stworzyć jej wzór. Prawnicy doskonale się na tym znają i dzięki nim będzie to wykonane profesjonalnie. Warto również zasięgnąć po pomoc w sprawach karnych, kiedy występuje się jako osoba oskarżona, bądź również w różnego typu sprawach cywilnych, w rozumieniu jako rozwód, czy sprawy spadkowe.